DAY 1 – SATURDAY MARCH 22, 2008 – A.M. SESSION 1

No.      TIME              EVENT

101      09:00   100 METERS HURDLES      GIRLS OPEN          PENTATHLON (1)

102      09:00   HIGH JUMP                          BOYS  UNDER 17     FINAL

103      09:15   110 METERS HURDLES      BOYS OPEN             HEPTATHLON (1)

104      10:00   SHOT PUT                             GIRLS OPEN             PENTATHLON (2)

105      10:00   LONG JUMP                         BOYS OPEN             HEPTATHLON (2)

106      10:00   DISCUS                                 BOYS  UNDER 20     FINAL

107      10:15   100 METERS                         GIRLS UNDER 17    HEATS

108      10:30   100 METERS                         BOYS  UNDER 17     HEATS

109      10:45   100 METERS                         GIRLS UNDER 20     HEATS

110      11:00   100 METERS                         BOYS UNDER 20     HEATS

111      11:00   SHOT PUT                             GIRLS UNDER 17    FINAL

112      11:00   HIGH JUMP                         GIRLS OPEN             PENTATHLON (3)

113      11:15   400 METERS                         GIRLS UNDER 17    SEMI FINALS

114      11:30   400 METERS                         BOYS UNDER 17     SEMI FINALS

115      11:45   400 METERS                         GIRLS UNDER 20    SEMI FINALS

116      12:00   400 METERS                         BOYS  UNDER 20     SEMI FINALS

 

DAY 1 – SATURDAY MARCH 22, 2008 – P.M. SESSION 2

No.      TIME              EVENT

117      17:00   100 METERS                         GIRLS UNDER 17    SEMI FINALS

118      17:00   LONG JUMP                         GIRLS UNDER 17     FINAL

119      17:00   JAVELIN                                BOYS OPEN             HEPTATHLON (3)

120      17:10   100 METERS                         BOYS UNDER 17     SEMI FINALS

121      17:20   100 METERS                         GIRLS UNDER 20    SEMI FINALS

122      17:30   100 METERS                         BOYS UNDER 20     SEMI FINALS

123      17:40   SHOT PUT                             BOYS UNDER 17     FINAL

124      17:40   1500 METERS                       GIRLS UNDER 17     FINAL

125      17:50   1500 METERS                       BOYS UNDER 17     FINAL

126      18.00   HIGH JUMP                          BOYS  UNDER 20     FINAL

127      18:00   1500 METERS                       GIRLS UNDER 20    FINAL

128      18:10   1500 METERS                       BOYS UNDER 20     FINAL

129      18:40   200 METERS                         BOYS OPEN             HEPTATHLON (4)

130      18:50   400 METERS                         GIRLS UNDER 17    FINAL

131      19:00   400 METERS                         BOYS UNDER 17     FINAL

132      19:00   LONG JUMP                         GIRLS UNDER 20     FINAL

133      19:10   400 METERS                         GIRLS UNDER 20    FINAL

134      19:20   400 METERS                         BOYS  UNDER 20     FINAL

135      19:45   100 METERS                         GIRLS UNDER 17    FINAL

136      19:55   100 METERS                         BOYS UNDER 17     FINAL

137      20:05   100 METERS                         GIRLS UNDER 20    FINAL

138      20:15   100 METERS                         BOYS  UNDER 20     FINAL

 

DAY 2 – SUNDAY MARCH 23, 2008 – A.M. SESSION 3

No.      TIME              EVENT

139      09:00   200 METERS                         GIRLS UNDER 17     HEATS

140      09:00   LONG JUMP                        GIRLS OPEN             PENTHLON (4)

141      09:00   HIGH JUMP                         BOYS OPEN             HEPTATHLON  (5)

142      09.00   JAVELIN                                BOYS  UNDER 17     FINAL

143      10:00   SHOT PUT                             GIRLS UNDER 20     FINAL

144      09:10   200 METERS                         BOYS  UNDER 17     HEATS

145      09:20   200 METERS                         GIRLS UNDER 20     HEATS

146      09:30   200 METERS                         BOYS  UNDER 20     HEATS

147      09:45   800 METERS                         GIRLS UNDER 17     HEATS

148      10:00   800 METERS                         BOYS  UNDER 17     HEATS

149      10:15   800 METERS                         GIRLS UNDER 20     HEATS

150      10:30   800 METERS                         BOYS  UNDER 20     HEATS

151      10:45   800 METERS                         GIRLS UNDER 17     HEATS

152      11:00   300 METERS HURDLES      GIRLS UNDER 17     SEMI FINALS

153      11:15   400 METERS HURDLES      BOYS  UNDER 17     SEMI FINALS

154      11:30   400 METERS HURDLES      GIRLS UNDER 20     SEMI FINALS

155      11:45   400 METERS HURDLES      BOYS  UNDER 17     SEMI FINALS

 

DAY 2 – SUNDAY MARCH 23, 2008 – P.M. SESSION 4

No.      TIME              EVENT

156      15:30   HIGH JUMP                          GIRLS UNDER17      FINAL

157      15:30   DISCUS                                 GIRLS UNDER 17     FINAL

158      15:30   TRIPLE JUMP                       BOYS  UNDER 17     FINAL

159      16:00   4 X 100 METERS                   GIRLS UNDER 17     SEMI FINALS

160      16:15   4 X 100 METERS                   BOYS  UNDER 17     SEMI FINALS

161      16:30   4 X 100 METERS                   GIRLS UNDER 20     SEMI FINALS

162      16:45   4 X 100 METERS                   BOYS  UNDER 20     SEMI FINALS

163      17:00   JAVELIN                                BOYS  UNDER 20     FINAL

164      17:00   TRIPLE JUMP                       GIRLS UNDER 20     FINAL

165      17:00   200 METERS                         GIRLS UNDER 17     SEMI FINALS

166      17:15   200 METERS                         BOYS  UNDER 17     SEMI FINALS

167      17:30   POLE VAULT                        BOYS  UNDER 20     FINAL

168      17:30   DISCUS                                 BOYS  OPEN             HEPTATHLON (6)

169      17:30   200 METERS                         GIRLS UNDER 20     SEMI FINALS

170      17:45   200 METERS                         BOYS  UNDER 20     SEMI FINALS

171      18:00   300  METERS  HURDLES    GIRLS UNDER 17     FINAL

172      18:15   400 METERS  HURDLES     GIRLS UNDER 20     FINAL

173      18:30   400 METERS HURDLES      BOYS  UNDER 17     FINAL

174      18:45   400 METERS HURDLES      BOYS UNDER 20     FINAL

175      19:15   LONG JUMP                        BOYS  UNDER 20     FINAL

176      19:15   DISCUS                                 GIRLS UNDER 20     FINAL

177      19:20   800 METERS                         GIRLS OPEN             PENTATHLON (5)

178      19:30   1500 METERS                       BOYS  OPEN             HEPTATHLON (7)

179      19:40   3000 METERS                       GIRLS OPEN             FINAL

180      19:55   3000 METERS                       BOYS  UNDER 17     FINAL

181      20:10   4 X 100 METERS                   GIRLS UNDER 17     FINAL

182      20:20   4 X 100 METERS                   BOYS  UNDER 17     FINAL

183      20:30   4 X 100 METERS                   GIRLS UNDER 20     FINAL

184      20:40   4 X 100 METERS                   BOYS  UNDER 20     FINAL

 

DAY 3 – MONDAY MARCH 24, 2008 – A.M. SESSION 5

No.      TIME              EVENT

185      9:00     JAVELIN                                GIRLS UNDER 20     FINAL

186      9:00     TRIPLE JUMP                       GIRLS UNDER 17     FINAL

187      9:00     HIGH JUMP                          GIRLS UNDER 20     FINAL

188      09:15   100 METERS HURDLES      GIRLS UNDER 17     SEMI FINALS

189      09:35   100 METERS HURDLES      BOYS  UNDER 17     SEMI FINALS

190      09:55   100 METERS HURDLES      GIRLS UNDER 20     SEMI FINALS

191      10:15   110 METERS HURDLES      BOYS  UNDER 20     SEMI FINALS

192      10:30   4 X 400 METERS                   GIRLS UNDER 17     SEMI FINALS

193      10:45   4 X 400 METERS                   BOYS  UNDER 17     SEMI FINALS

194      11:00   4 X 400 METERS                   GIRLS UNDER 20     SEMI FINALS

195      11:15   4 X 400 METERS                   BOYS  UNDER 20     SEMI FINALS

 

DAY 3 – MONDAY MARCH 24, 2008 – P.M. SESSION 6

No.      TIME              EVENT

196      16:00   JAVELIN                                GIRLS UNDER 17    FINAL

197      16:00   LONG JUMP                         BOYS  UNDER 17     FINAL

198      16:00   SHOT PUT                             BOYS  UNDER 20     FINAL

199      16:15   800 METERS                         GIRLS UNDER 17     FINAL

200      16:25   800 METERS                         BOYS  UNDER 17     FINAL

201      16:35   800 METERS                         GIRLS UNDER 20     FINAL

202      16:45   800 METERS                         BOYS  UNDER 20     FINAL

203      17:15   100 METERS HURDLES      GIRLS UNDER 17     FINAL

204      17:25   100 METERS HURDLES      BOYS  UNDER 17     FINAL

205      17:30   TRIPLE JUMP                       BOYS  UNDER 20     FINAL

206      17:35   100 METERS HURDLES      GIRLS UNDER 20    FINAL

207      17:45   110 METERS HURDLES      BOYS UNDER 20      FINAL

208      18:00   5000 METERS                       BOYS  UNDER 20     FINAL

209      18:00   DISCUS                                 BOYS  UNDER 17     FINAL

210      18:30   200 METERS                         GIRLS UNDER 17     FINAL

211      18:40   200 METERS                         BOYS  UNDER 17     FINAL

212      18:50   200 METERS                         GIRLS UNDER 20     FINAL

213      19:00   200 METERS                         BOYS  UNDER 20     FINAL

214      19:30   4 X 400 METERS                   GIRLS UNDER 17     FINAL

215      19:40   4 X 400 METERS                   BOYS  UNDER 17     FINAL

216      19:50   4 X 400 METERS                   GIRLS UNDER 20     FINAL

217      20:00   4 X 400 METERS                   BOYS  UNDER 20     FINAL